![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 7437074
*
nr 743 7074
Lena A Linderholm
(f. 1947), Sverige
Färglitografi , Lena A Linderholm (f. 1947), Kock, 1/195, bladets mått: 86 x 62
Lena Linderholm, född 1947 i Stockholm, svensk målare, grafiker och författare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 17:04:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 15:25:59
1
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Lena A Linderholm
Lena Linderholm, född 1947 i Stockholm, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Lena A Linderholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kock lena a linderholm litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37
-
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Lena A Linderholm
Lena Linderholm, född 1947 i Stockholm, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Lena A Linderholm
nr 743 7074
Lena A Linderholm
(f. 1947), Sverige
Färglitografi , Lena A Linderholm (f. 1947), Kock, 1/195, bladets mått: 86 x 62
Lena Linderholm, född 1947 i Stockholm, svensk målare, grafiker och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/2 15:25:59 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.![](/tema/themes/{7D72AADE-6D92-4999-AD32-DDDAAE47E348}_183x97.jpg)
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Lena A Linderholm
Lena Linderholm, född 1947 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker och författare.Läs mer om Lena A Linderholm
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kock lena a linderholm litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37 -
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25